תחבורה
חינוך וחברה
איכות הסביבה
בטחון פנים
תרבות וספורט
תשתיות

דברי פתיחה


השלטון המקומי הוא הזרוע הביצועית של ממשלת ישראל וככזה, הוא אחראי לספק באופן שוטף שירותים למעל 8.5  מיליון תושבים במדינת ישראל. משנה לשנה, השלטון המקומי משתפר ומשתכלל ושם בראש סדר העדיפויות את קידום איכות חייהם של אזרחי המדינה.סקר הלמ"ס מחודש יולי האחרון קובע כי הרשויות המקומיות הן השניות במדד האמינות במדינה בעיני הציבור- מיד אחרי צה"ל. גם מצד השלטון המרכזי-היום במשרדי הממשלה מעריכים את ראשי הרשויות ורואים בהם חלק הכרחי בתהליך קבלת ההחלטות,  בעוד אנחנו מצדנו פועלים בשיתוף פעולה ונלחמים עבור השלטון המקומי היכן שנדרש.

בין ההישגים הבולטים שהובלנו השנה ניתן לראות את הגדלת מענקי האיזון והפיתוח בבסיס תקציב 2017-18  ועשרות מיליונים נוספים לתוכניות לפיתוח כלכלי, גמישות ניהולית, פיתוח חופי רחצה ותמריצים להוצאת היתרי בניה ברשויות. כל זאת לצד רפורמות בתחום החינוך, יוזמות חברתיות בפריפריה, ייצוג האינטרסים של הרשויות בשוק הדיור וכמובן- שמירה על תקציב הרשויות הקיים ועמידה איתנה מול גזרות כלכליות שאינן מספקות תקציב בצידן.

הוועידה השנתית של השלטון המקומי בשיתוף הקרן הקיימת לישראל תתקיים זו השנה השישית בסימן "יחד מזיזים ערים לחדשנות". בנוסף, השנה נקיים יריד ראשון מסוגו שמציג חברות, ספקים ונותני שירותים בתחומים המוניציפאליים שיוכלו לשמש את עובדי הרשויות בעבודתם המקצועית השוטפת.

אני גאה לעמוד בראש ארגון ששם לו למטרה להכניס את מיטב החידושים לניהול הרשויות ולשפר את התנהלותן הארגונית. נמשיך להוביל יוזמות נוספות לטובת כלל תושבי מדינת ישראל.

 
 

בברכה,

חיים ביבס
ראש עיריית מודיעין מכבים רעות
יו"ר מרכז השלטון המקומי בישראל

 

כבר 115 שנה שקק"ל עוסקת בהפיכת החלום הציוני למציאות, בהפיכת החזון לבר קיימה. תפקידנו ההיסטורי הוא להוות נאמני העם היהודי על מדינת ישראל, למען העם היהודי באשר הוא. תפקיד רחב, שלו פרשנויות רבות. אכן לאורך השנים הוא התעצב והשתנה, התאים עצמו לצרכי השעה, לצרכי העם ולצרכי האדמה, והכול, כדי שגם בשנת 2016, וגם בשנת 2116 תהיה ארץ ישראל ירוקה, חזקה ומובילה.

שיתוף הפעולה המתמשך של קק"ל עם השלטון המקומי הוא טבעי לשני הצדדים, שכן שני הגופים פועלים ליצירת סביבת חיים טובה יותר לאזרחי מדינת ישראל.

כמי שהיה חלק ממערך השלטון המקומי במשך כעשרים שנה, אני מודע לקשיים ולמאבקים שאתם מתמודדים איתם, אך גם יודע עד כמה חשובה מלאכתכם, עד כמה אתם פועלים למען התושבים ומשפיעים על סביבת חייהם. במידה רבה, אתם מייצגי התושבים בפני רשויות המדינה, אתם הנציגים בשטח, הקרובים, היציבים. אתם הזרוע הביצועית הברורה ביותר, ועל כך כולנו חבים לכם תודה גדולה.

קק"ל מובילה פרוייקטים לאורכה ולרוחבה של מדינת ישראל. פרויקטים המשמרים ומשפרים את הריאות הירוקות, מאפשרים מרחב מחיה נעים יותר. מאז שנכנסתי לתפקידי בקק״ל, הצבתי לנו כמטרה לקדם גם פרויקטים בתחום החינוך המקדמים את החינוך הבלתי פורמאלי ומסייעים לבני נוער בפריפריה, פרויקטים בתחום הדיור שנועדו לסייע למצוקת הדיור, להפחית את יוקר המחייה, ולשפר את איכות החיים של התושבים במדינת ישראל. פרויקטים אלו, לצד רבים נוספים, מגיעים ונוגעים לכל רשות מקומית. ביחד, בשיתוף פעולה נוכל להצעיד את מדינת ישראל לקדמה טובה יותר.
 

בברכה,

דני עטר
יו"ר קק"ל

 

תכנית הוועידה

היכן ומתי

גני התערוכה, ת"א - ביתן 2

רחוב הארבעה 6

תל-אביב ,  ישראל

יום רביעי, 25 ינואר, 2017

הוסף ליומן Add To Calendar


  • Time to destination by car
  • Time to destination by foot
  • Time to destination by bike
  • Time to destination by bike

צור קשר

 

לשאלות ולבירורים הנוגעים לוועידה יש לפנות למחלקת הרישום של חברת Think בימים א'-ה' בין השעות 10:00-16:00
במייל: masham-kkl-conference@thinkcontent.co.il או בטלפון 03-6279412